KW banner 

Zmarła Zofia Gerlach Kolasa

Niedawno dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci naszej koleżanki Zofii Gerlach - Kolasa, która przeżywszy aktywnie 85 lat, odeszła za niebieską grań.

Zofia Gerlach Kolasa

Urodzona 19.04.1935 roku w Radomiu, w latach 1949 - 1953 uczęszczała do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie, następnie podjeła 5 letnie studia dzienne na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki na kierunku Pojazdy szynowe.

Jeszcze na studiach rozpoczęła swoją górską przygodę. Najpierw chodziła po Tatrach turystycznie, potem uprawiała ambitną turystyką wysokogórską, a następnie wspinaczkę.

Do Klubu aplikowała w grudniu 1958 r., a przyjęta została w marcu 1959 roku. Zapalona taterniczka, dobrze wspinająca się technicznie, na której koncie znalazło się mnóstwo pięknych tatrzańskich przejść. Po kilku latach w Klubie osiągnęła stopień instruktorski. Zawodowo pracownik Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, Instytutu Inżynierii Cieplnej i Procesowej, dr inż. i długoletni adiunkt. Zmarła 03.06.2020 r. w Krakowie, została pochowana 12.06.2020 r. na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Pozostanie w naszej pamięci.