banner STW

O GTW

strona zdjecie 1To My - Członkowie KW Kraków uprawiający ambitną turystykę wysokogórską o większym lub mniejszym doświadczeniu wspinaczkowym i wyprawowym, chcący się rozwijać, poznawać i eksplorować. Grupa Turystyki Wysokogórskiej KW Kraków – co to takiego?

Jakie mamy cele ?
- wsparcie dla klubowiczów rozmiłowanych w górach wysokich,
- wzrost umiejętności klubowiczów do samodzielnego działania w górach: od wyboru celu, zaplanowania wyjazdu w nieznany teren, po napisanie relacji :),
- dla zainteresowanych umożliwienie rozwoju w kierunku wspinaczki wysokogórskiej (przy udziale SWW),
- wsparcie dla inicjatywy "Virgin Peaks", czyli wejść na niezdobyte do dziś wierzchołki,
- zapewnienie komunikacji między członkami grupy.

Co zamierzamy robić ?
- organizować szkolenia i wykłady zgodne z profilem grupy, np. z nawigacji, poruszania się w terenie lodowcowym, autoratownictwa,
- organizować spotkania zapoznające klubowiczów z topografią gór świata,
- planować i przeprowadzić weekendowe wycieczki na tatrzańskie szczyty i granie,
- prowadzić grupę dyskusyjną oraz organizować spotkania sekcyjne,
- wspólnie trenować.

strona zdjecie 2Dla kogo?
- dla każdego w KW, kto ma chęci. Dla zainteresowanych turystyką wysokogórską, dla wspinaczy w stanie spoczynku lub odpoczynku, dla osób, które chcą zrobić następny krok od skałek i panelu w Tatry, dla wszystkich w czasie warunków które nie pozwalają na wspin ;)

Do Grupy Turystyki Wysokogórskiej nie trzeba się w żaden formalny sposób zapisywać - wystarczy czytać grupowe maile i działać, działać, działać :)

Liczymy na Wasze zaangażowanie i pomysły.

Całość komunikacji wewnątrz Grupy odbywa się przy użyciu  grupy dyskusyjnej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., której zadaniem jest organizacja naszych wspólnych wyjazdów, prowadzenie doszkalań itp. 

Informacje znajdziecie również na naszym profilu na FB.