KW banner 

Dzieje się!

Balon i SpyrkaWakacje, wyjazdy - pewnie nie wszyscy są na bieżąco z tym co się dzieje w Klubie, a dzieje się sporo! Tym razem nie organizacyjnie, a wspinaczkowo - i o to chodzi :)
Kaukaz:
Ola Wiewióra z Pawłem Pieńkowskim działają w dolinie Bezingi, przechodzą północno-wschodni filar Misses Tau, wyceniany na radzieckie 4b (TD)
Mocne przejścia w Alpach:
Wojtek Malawski z Kubą Radziejowskim pokonują Divine Providence (7b) na Filarze Narożny Mont Blanc - na kluczowym wyciągu A1. Cytując Kubę: "Chyba najpoważniejsza ściana całego masywu Mont Blanc - dalekie podejście, 900 m wspinania plus 600m kontynuacji (wspinaczkowej) granią Peuterey oraz powrót przez szczyt MB złożyły sie na pewno na przygodę sezonu (mojego rzecz jasna).
 
Piotrek Rożek, Wojtek Mazik, Krzysiek Balon i Grzesiek Spyrka: filar Cordiera (6b, Grand Charmoz), filar Gervasuttiego (6a, Mont Blanc du Tacul), Contamine (7a, Aiguille du Midi - Piotrek i Wojtek z A0, Krzysiek i Grzesiek flash), dodatkowo Piotrek z Wojtkiem robią La dame du lac (6b+, Aiguille du Midi).

Ilona Gawęda z Arne Alex w rejonie Furki - Conquest (7a (A0), Graue Wand) - jak pisze Ilona "No i piekny wyciąg za 7a. Zaczyna się rysą na ręce - spoko, potem koszmarny offwidth który nadal udało mi się wciągnąć czysto, natomiast potem jest fragment z 5-7m bardzo siłowego (albo technicznego tylko ja nie umiem) laybacku też za 7a, który mnie już pokonał. Słońce zaszło za skałe i zrobiło się zimno więc nie mieliśmy ochoty patentować, ale zdecydowanie do zrobienia."

Ilona tym razem z Marcinem "Janciem" Drwotą już w Cham: Le Marchand de Sable (6a+, Tour Rouge), Ambience Eigerwand (6b+, Aiguille de Roc), La Fin de Babylone (6c, Brevent)
 
Grzesiek Andrejczyn z Mateuszem Mazurkiem w czasie swojej pierwszej wizyty w Cham zaliczają klasyki Igieł od północy: Grań Motyli, Nabot-Leon, Voie Cozy i pn grań na l'M, Lepidoptery i Contamine-Voucher na Aiguille du Peigne.
W Tatrach warunki po obozie warunki siadły, ale ostatni weekend już był wspinaczkowy:
Piotrek Urbaniak z Łukaszem Wąchałą działają na Osterwie, przechodząc Správny čas (VIII) oraz Shangri La (VIII). Tą drugą propozycję niecały miesiąc wcześniej pokonał też zespół Marcin Szymkowski i Lidka Kloc
Coś mi umknęło? Dopisujcie śmiało! Polecam też panel przejść: https://panel.kw.krakow.pl/przejscia
Gratulujemy i dziękujemy za inspiracje!