KW banner 

Trytool 2013 za nami

10, 30, 50 – całkiem nieźle, 60, 80, 90 – ok, zaczyna się robić poważnie, 120, 130 i w końcu ponad 150 – tyle osób wypełniło ankietę zgłoszeniową na Trytool, a tak właśnie wyglądały nasze reakcje na jej postępy :) Zakładaliśmy, że jak pojawi się chociaż połowa z zainteresowanych to będzie duży sukces – tymczasem do biura Trytoola finalnie zapisało się 111 osób, nie licząc osób, które brały udział w wykładach i zajęciach nie zapisując się na listę.

Trytool2013_20

W końcu start – wędki zawieszone, drogi w nowym sektorze ABC i D-Z oczyszczone – godzina 9 rano z małym okładem, piękna pogoda – ruszamy z pierwszym wykładem – Maćka Ciesielskiego (Arcteryx ,Petzl) o podstawach wspinania drytoolingowego i zimowego. Jak się później okazało cieszył się on największą popularnością. Maciek w sposób przystępny i ciekawy omówił podstawowe kwestie dotyczące wspinania zimowego, przydatne patenty i podstawy sprzętowe, w tym nowinki ze sprzętu Petzl’a. Po wykładzie i krótkim quizie z nagrodami wystartowały dwa sektory ABC (w sumie 4 drogi) , gdzie opiekę nad osobami początkującymi sprawowali instruktorzy KW Kraków. Każdy mógł spróbować drytoolingu, dzięki sprzętowi dostarczonemu przez firmę Petzl: do testowania były raki i czekany oraz uprzęże i kaski z najnowszej kolekcji.
Dostępne na miejscu też były buty (prawie wszystkie rozmiary:)) nie było zatem problemów z dopasowaniem sprzętu.
Jednocześnie ruszył też sektor dla zaawansowanych, gdzie bardziej wprawni uczestnicy mogli się zmierzyć z nowymi drogami z zakresu M5-M6.

Trytool2013_21

Sektory ABC cieszyły się dużą popularnością praktycznie do samego końca imprezy. Od samego początku do końca imprezy można też było ogrzać się przy ognisku, upiec kiełbasę, czy też napić się gorącej kawy i herbaty, osładzając je krówkami Petzl’a. JW międzyczasie wystartował kolejny wykład, tym razem prowadzony przez Michała Króla (Directalpine, Petzl). Michał początkowo omówił bardziej zawansowane aspekty wspinania zimowego i treningu by następnie na przygotowanej specjalnie belce drewnianej przedstawić kilka technik wspinaczkowych przydatnych w mocnym przewieszeniu i dachu. Tak więc był czwórki, dziewiątki i mocne przybloki. Każdy mógł spróbować sił ,zmierzyć się z drewnianą belką i nieubłaganą grawitacją. Ten element wykładu okazał się dla wszystkich najbardziej widowiskowy.

Trytool2013_33

Po krótkiej przerwie Michał z Maćkiem podzielili się swoim doświadczeniem w zakresie wspinania w wielkiej ścianie, biwaków, holowania worów itp. Można było zobaczyć jak wygląda portaledge i usłyszeć jak wygląda w nim biwak w ścianie. Ostatnim, chyba najbardziej widowiskowym punktem programu były zawody we wkręcaniu śrub lodowych na czas.

Trytool2013_48

Ze względu na niesprzyjającą aurę do dyspozycji zawodników były średniej wielkości bloki lodowe, jednakże jak się później okazało, nie przeszkodziło im to zupełnie w dobrej zabawie i współzawodnictwu :)
Dziękujemy wszystkim za przybycie i dobrą atmosferę. Cieszy nas taka popularność drytoolingu i wspinaczki zimowej. Mamy nadzieję że nie poprzestaniecie na tych warsztatach, tylko będziecie dalej się w tym kierunku rozwijać, czy to indywidualnie, czy też w ramach lokalnych klubów wysokogórskich (jak np. KW Kraków).

Liczymy, że impreza spełniła Wasze oczekiwania – jeżeli maci jakieś uwagi i sugestie co do kolejnej edycji – to pod tym linkiem znajdziecie ankietę w której możecie je zamieścić.
Zapraszamy za rok :)
Zdjecia z imprezy znajdziecie na stronie SWW KW Kraków oraz na profilu AMC na Facebook’u.

Organizator: KW Kraków
Główny sponsor i współorganizator: AMC, dystrybutor marki Petzl.

Patroni medialni: wspinanie.pl, brytan.com.pl

Już na wiosnę zapraszamy na IV już memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego, którego organizatorem jak co roku jest KW Kraków, a jednym ze sponsorów AMC. Więcej szczegółów wkrótce.

KW Kraków

contentmap_plugin