banner SWW

Program sekcji 2019

Zapraszamy do lektury planu działań SWW na najbliższe miesiące. Są to nasze zamierzenia - ich ostateczny kształt będzie uzależniony od wielu czynników, w tym między innymi od zaangażowania członków w organizację przedsięwzięć, ale także od pogody, warunków. Uczestnictwo w większości z nich zarezerwowane jest dla członków Klubu, więc jeżeli jeszcze nie zapisaliście się, to tutaj możecie zapoznać się z częścią życia KW. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń będą pojawiać się na grupach dyskusyjnych, zaś zapisy - w panelu klubowym.

 

Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

W tym roku czeka nas jubileuszowa, 10 edycja tej niezwykłej imprezy. masOrganizatorzy przewidzieli ponad zwykłą formułę MAS-ową także wersję Ultra. Dla kibiców i osób towarzyszących z kolei przygotowujemy warsztaty wspinaczkowe i atrakcje linowe. Po zawodach zapraszamy tradycyjnie na klubowe ognisko. Tych, którzy nie przewidują startu w zawodach zachęcamy do zaangażowania się w organizację.  


Kiedy? 17-18 maja

35972950 10216642205036715 8999206037135294464 n

 

Klubowe Wyjazdy w Skały

Co tydzień umawiamy się na wyjazd w skały w któryś z podkrakowskich rejonów. Jeśli nie masz szpeju ani partnera - ktoś zawsze pomoże. Dobre towarzystwo, motywacja i porady wspinaczkowe, przede wszystkim dobra zabawa i dużo wspinania.

Kiedy? Wyjazdy odbywają się co tydzień od wiosny do jesieni.

 

 

Wyjazd integracyjny w Góry Sokoleimage3004

Co roku, późną wiosną, spotykamy się w tym znakomitym rejonie na wyjeździe integracyjnym. Zwykle jesteśmy tuż przed sezonem górskim, a więc to doskonała okazja aby przypomnieć sobie do czego służą friendy albo i nauczyć się ich osadzania w granitowych rysach. Tradycyjnie zbieramy się w sobotę przy ognisku na campie.

Kiedy? 14-16 czerwca. 


Relacja z zeszłorocznego wyjazdu. 
Łyk inspiracji oraz dobrych rad!

 

P1080177

Doszkalania skałkowe

Doszkalania są formą powtórzenia i utrwalenia wiedzy po kursie skałkowym. Prowadzone przez najlepszych instruktorów PZA, przy symbolicznej odpłatności stanowią znakomitą okazję żeby odświeżyć sobie techniki linowe a może i nauczyć czegoś nowego. Wiedza i zasady wciąż ewoluują, więc i dla bardziej zaawansowanych wspinaczy jest to bardzo pożyteczna nauka. Doszkalania obejmują takie bloki jak wspinaczka wielowyciagowa, zakładanie stanowisk, autoratownictwo, asekuracja dynamiczna i inne.

Kiedy? W sezonie 2019 od kwietnia.

 

 

Szkolenia dla zaawansowanychP1050657

Szkolenia te obejmują techniki i umiejętności adresowane do osób, które bądź wspinają się sportowo na poziomie wyższym niż zwykle po kursie skałkowym, bądź mają już pewne doświadczenie górskie. Propozycje tych szkoleń obejmują na przykład techniki wspinania w rysach, hakówkę czy asekurację w piaskowcu (węzełki). Szkolenia są organizowane w zależności od zapotrzebowania członków KW.

Kiedy? Przez cały rok. Szkolenie ze wspinania w rysach - w/w wyjazd w Sokoliki.
Szkolenie piaskowcowe (Hejszowina) - relacja

P1130114

 

Klubowy wyjazd w Tatry

Tatry są zwykle pierwszym krokiem do wspinaczki w górach o charakterze alpejskim. Większość z nas tutaj zaczyna swoją górską przygodą, sentyment do Tatr jest też głęboko zakorzeniony w naszej kulturze wspinaczkowej. Wyjazd klubowy nie ma na celu wprowadzenia Was za rękę w ten świat, ale doświadczeni koledzy doradzą jaką drogę wybrać, którędy zejść i jak zminimalizować ryzyka związane z górską wspinaczką. W sezonie 2019 planujemy działanie w Morskim Oku z noclegiem na Taborze. Wyjazd poprzedzony jest spotkaniem organizacyjnym, na którym omawiamy wybór dróg

Kiedy? 5-7 lipca
Relacja z zeszłorocznego wyjazdu

 

 

Wyjazdy w AlpyDSC08565

W okresie wakacyjnym, kiedy w wyższych partiach Alp śnieg już znika, tradycyjnie klubowicze organizują wyjazdu w najciekawsze górskie rejony wspinaczkowe. Jest to znakomita okazja aby przekonać się, że działanie w takich miejscach jak Val di Mello, Delfinat czy wreszcie Chamonix, to nie jest coś nieosiągalnego dla tatrzańskiego wspinacza. Możecie liczyć na dobrą radę w zakresie logistyki działania i doboru celów a także dobre towarzystwo na miejscu.

Kiedy? Sierpień 2019 r.

33250558 1986757104730732 177654355762085888 o

 

Warsztaty i prelekcje w Klubie

Choć sezon letni nie sprzyja przesiadywaniu w klubowych piwnicach, mamy też sporo wydarzeń typu stacjonarne warsztaty bądź prelekcje ciekawych osób. To okazja aby posłuchać np. o historii prowadzenia Superaty Młodości i Metallici na Mnichu - opowiadali o tym autorzy dróg. Był u nas Tomasz “Mendoza” Ręgwelski z prelekcją na temat treningu wspinaczkowego, Magda Terlecka prowadziła zajęcia z ćwiczeń uzupełniających dla wspinaczy, nasi klubowicze prowadzą bardzo ciekawe slajdowiska na temat rejonów wspinaczkowych, w których się specjalizują. Kameralna atmosfera i mnóstwo inspiracji gwarantowane!

Kiedy? Przez cały rok.

 

Zjazd klubowy33985443823 7be8c3f02f k

Kontynując udany pomysł z zeszłego roku, jesienią 2019 r. planujemy organizację weekendu poświęconego podsumowaniu sezonu letniego, integracji i szkoleniu. W założeniu ma być to spotkanie wszystkich klubowiczów na Jurze Północnej, z wieczornym ogniskiem i imprezą - ale też oczywiście wspinaniem. Na sobotę i niedzielę mamy pomysł na dodatkowe atrakcje, jakie one będą dowiecie się w swoim czasie.

Kiedy? październik 2019 r.

 

andrzejkiAndrzejki

Tradycyjnie, korzystając z przełomowego okresu międzysezonowego, zapraszamy na spotkanie na Hali Gąsienicowej - w Centralnym Ośrodku Szkolenia PZA “Betlejemka”. Choć spotkanie to jest znane z hucznych imprez, to zwykle też stanowi dobrą okazję aby rozpocząć zimowy sezon wspinaczkowy.

Kiedy? 29 listopada - 1 grudnia 2019 r.