KW banner 

Biuletyn I/2015

Biuletyn Klubu Wysokogórskiego Kraków  I /2015

Kontynuując zadanie informowania naszych członków o tym co się dzieje w naszym Klubie, przygotowaliśmy kolejny biuletyn informacyjny Zarządu KW Kraków, obejmujący druga połowę 2014 i początek 2015. Zapraszamy do lektury.

Imprezy i wydarzenia

7 luty 2015: 5 Krakowski Mityng Drytoolowy - Trytool 2015

Nasza flagowa zimowa impreza przyciągnęła w tym roku blisko 200 adeptów wspinaczki. W tym roku, wzorem lat ubiegłych zorganizowaliśmy szereg atrakcji dla osób początkujących:

 • ABC zimowe, w którym każdy pod okiem instruktora KW mógł spróbować swoich sił we wspinaczce zimowej,

 • wykłady z podstaw wspinania zimowego (Michał Król, Jasiek Kuczera),

 • wykład z bezpiecznego poruszania się zimą w górach (Michał Król),

 • ABC lawinowe (Tomek Pawłowski),

 • pierwsza pomoc w górach (grupa jurajska GOPR),

jak i zaawansowanych:

 • wykłady z drytoolingu dla zaawansowanych (Michał Król, Jasiek Kuczera),

 • zawody drytoolowe.

Dla wszystkich też była dostępna przygotowana przez AKPT tyrolka, jak i ognisko.

To tylko kilka faktów odnośnie Trytoola - wszystkie pozostałe szczegóły znajdziecie na naszej relacji na stronie Klubowej.

 

 

14 marca 2015: XXVII Memoriał Jana Strzeleckiego

W tym roku Memoriał Jana Strzeleckiego napotkał nowe trudności organizacyjne związane ze zwiększeniem opłaty startowej przez TPN. Na szczęście dzięki negocjacjom udało nam się ją sensownie obniżyć i tym samym budżet zawodów się domknął.

 

W tym roku jak to zwykle bywa pogoda do samego końca rozdawała karty i byliśmy zmuszeni do wybrania trasy alternatywnej ze względu na duży opad śniegu bezpośrednio przed zawodami. Na szczęście jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że organizacja MJS to nie prosta sprawa. Szczególne podziękowania dla pary głównodowodzących w postaci Dominika Malca i Sebastiana Kulczyckiego.

 

14 marca 2015 finalnie wystartowały 23 zespoły - tutaj możecie znaleźć pełne wyniki, a na stronie Memoriału możecie przeczytać pełną relację wraz ze zdjęciami.

 

 

10 maja 2014 : V Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

 

9 maja 2015: VI Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

 

Ten biuletyn obejmuje dwie, niezwykle udane edycje, flagowej już imprezy KW Kraków, Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego.

Impreza, której zadaniem jest kultywowanie pamięci Andrzeja Skwirczyńskiego, wieloletniego członka i instruktora KW Kraków, ekipera i kustosza wielu podkrakowskich sektorów wspinaczkowych. Naszym corocznym zadaniem jest przywrócenie świetności starym drogom Andrzeja, ubezpieczenie nowych, jak i oczyszczenie mniej znanych sektorów skalnych.

VIMAS_PLAKAT_L

 

V edycja pod tym względem skupiła się na obszarze Ostańców Jerzmanowickich, podczas gdy VI podjęła się dość karkołomnego zadania przywrócenia do wspinania dwóch, niegdyś popularnych skał jakimi są Wzgórze 502 i Fiala.

Dzięki wsparciu naszych wolontariuszy, jak i różnych instytucji udało nam się zrealizować te zadania i w tak przygotowanych sektorach wspinaczkowych urządzić towarzyskie zawody wspinaczkowe.

 

V edycja odbyła się 10 maja 2014 roku, podczas gdy VI - 9 maja 2015. W obu przypadkach, najwyraźniej za wstawiennictwem Andrzeja, pogoda dopisywała, aczkolwiek w przypadku obu edycji zapewnione były dodatkowe błotne atrakcje, szczególnie dla osób korzystających z rowerów :)

 

W ramach przygotowań do VI MAS wolontariusze KW Kraków i zaprzyjaźnione osoby spoza klubu dokonały heroicznego wyczynu usunięcia zarośli i wymiany kilkustet punktów asekuracyjnych w masywach Grodziska (Wzgórze 502) i Łysej Skały (Fiala). Z tego miejsca zachęcamy wszystkich klubowiczów do aktywnego korzystania z efektów tej pracy.

 

Warto wspomnieć, że obie imprezy nie odbyłyby się bez wsparcia naszych klubowiczów jak i lokalnych wspinaczy, ekiperów, organizacji.  Oczywiście istotnym elementem są też sponsorzy, bez których nie byłoby tak fajnych nagród, jak np na V edycji wyjazd na Petzl Rock Trip :)

 

Na koniec dodajmy, że obie edycje Memoriału zyskały sobie przychylność Marszałka Województwa Małopolskiego i otrzymały dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na organizację całej imprezy.

Cieszymy się i liczymy na tą przychylność w kolejnym roku.

 

Jeżeli chcecie przeczytać coś więcej o obu edycjach - to zapraszamy do relacji:

Pełna relacja z V MAS 2014.

Pełna relacja z VI MAS 2015.

 

3. Memoriał Wojtka Kozuba

W 2014 roku w memoriale Wojtka Kozuba, naszego tragicznie zmarłego kolegi klubowego wystartowały 22 osoby z KW Kraków. Klub dofinansował start każdej z osób kwotą 20zł + dodatkowo mieliśmy swoją własną klasyfikację z nagrodami w ramach biegu która wyglądała tak:

Wyniki kobiet:
1. Monika Dybaś
2. Iwona Strzępek
3. Pailina Dumnicka

Wyniki mężczyzn:
1. Łukasz Depta
2. Piotr Fryś
3. Andzej Witas

 

28-30 październik 2014: Wyjazd andrzejkowy

Jak co roku, pod koniec października organizujemy tradycyjny klubowy wyjazd andrzejkowy. Część osób jedzie tam aby rozpocząć sezon zimowy, cześć aby się spotkać, a część aby potańczyć przy dobrej muzie. Tym razem niczego nie zabrakło - Betlejemka pękała w szwach, imprezowicze mieszali się z porannymi wspinaczami, a to wszystko przy rytmach takich archaicznych już zespołów jak Earth, Wind & Fire, poprzez równie znany Haddaway aż do klimatów Groove Armada. Dawno nie było tak dobrej klubowej imprezy i wybornego towarzystwa :)

 

 

12 Krakowski Festiwal Górski

Jak co roku, w dniach 5-7 grudnia 2014 r. w Krakowie odbył się kolejny, 12  Krakowski Festiwal Górski. Nasz Klub był prezentowany na Festiwalu poprzez stoisko klubowe, na prelekcji ś.p. Olka Ostrowkiego oraz podczas prelekcji naszego klubowego kolegi Piotrka Sztaby gdzie, po raz pierwszy w historii naszej bytności na KFG, odbył się konkurs z wiedzy o Klubie. Klubowicze wspierali też aktywnie organizatorów Festiwalu przy zaciemnianiu hali festiwalowej. Szczegółowa relacja z Festiwalu znajduje się na naszej stronie.

 

 

Kalendarze KW

W tym roku zdecydowaliśmy się na odrobinę inną formę kalendarza klubowego. Postanowiliśmy, że tym razem na każdej stronie będzie pełen kalendarz, bo to znacząco ułatwia korzystanie z niego. Dodatkowo pierwszy raz użyliśmy zdjęć poziomych, co przy ciekawej aranżacji znacząco podniosło atrakcyjność kalendarza. Warto dodać, że z roku na rok zwiększamy jego nakład - w tym roku w pierwszym wydruku zrobiliśmy 1500 egzemplarzy, w drugim - 1000. Dla tych, którzy go jeszcze nie mają - zapraszamy do odbioru do lokalu Klubu.

Kalendarze są oczywiście bezpłatne.

Na tegorocznym kalendarzu znalazły się zdjęcia Olka Ostrowskiego z Cho Oyu i Tomka Pawłowskiego z jaskini Ciur Ponor z Rumunii.

Od wielu już lat za stronę wizualną kalendarza odpowiada Wojtek Buchta - chcecie zobaczyć efekt jego pracy?

Zapraszamy na naszą stronę klubową.

 

 

Konkurs fotograficzny im. Piotra Kasprzyka

Jak co roku pod koniec 2014 r. przeprowadzony został Konkurs Fotograficzny im. Piotra Kasprzyka. Zdjęcia można było nadsyłać w kilku kategoriach: wspinaczka skałkowa, wspinaczka wysokogórska, taternictwo jaskiniowe, kanioning, skialpinizm, skitouring.

Wyniki konkursu zostały tradycyjnie ogłoszone na Wigilii klubowej.

Zgłoszone zdjęcia możecie zobaczyć w galerii. Podobnie jak i prace, które wygrały.

 

 

25 kwietnia 2015 r. KW Kraków po raz pierwszy uczestniczyło w Święcie Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa na  Małym Rynku.

 

 

29 czerwca 2015: Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków KW Kraków

Czyli potocznie Walne ;) Jak co roku zwoływane jest Walne celem zaakceptowania sprawozdania finansowego jak i merytorycznego zarządu KW Kraków.

W tym roku dodatkowo do programu Walnego został włączony punkt związany z poszerzeniem składu Zarządu KW o 2 dodatkowe osoby i ich wybór. Poszerzenie Zarządu wiąże się ze z rozwojem Klubu i tym samym rosnącą ilością zadań, które ma on do zrealizowania.

Finalnie Walne zaakceptowało wspomniane sprawozdania i wybrało dwie osoby do Zarządu:

 • Małgorzatę Kozak (wiceprezes),

 • Michał Semow (członek Zarządu).

 

Spotkania i prezentacje

Pomosty i Miksty

Dzięki inicjatywie Zygmunta Gruntkowskiego i pomocy Wieśka ‘Galerego’ Stefańskiego udało nam się w końcu zorganizować cykl spotkań z naszymi klubowymi wiarusami pod nazwą “Pomosty i Miksty”. Założeniem było przybliżenie naszym klubowiczom sylwetek osób, które tworzą historię zarówno naszego Klubu jak i polskiego alpinizmu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę - spotkania okazały się świetną okazją do spotkania się młodych i starych. Liczymy, że podczas nadchodzącej jesieni uda się zorganizować kolejne spotkania.

Poniżej lista tych, które się odbyły:

 18 listopada 2014

Spotkanie z: Marianem Bałą, Makiem Głogoczowskim, Wiesławem ‘Galerym’ Stefańskim, Wiesławem Burzyńskim, Bogusławem Mazurkiewiczem

 

10 grudnia 2014

Spotkanie z: Marianem Bałą

Relacja ze spotkania.

 

10 marca 2015

Spotkanie z: Wiesławem Burzyńskim

 

Pokazy slajdów

17 grudnia 2014 r. pokaz ś.p. Olka Ostrowskiego z Cho Oyu

10 luty 2015 r. Slajdowisko z Pik Kosmos

17 luty 2015 r. Slajdowisko z wyprawy do doliny Miyar w Indiach

11 czerwca 2015 r. slajdy Damiana Granowskiego z Canadian Rockies

 

Kursy i szkolenia

 

Kursy letnie i zimowe

Szkolimy latem i zimą. Latem głównie na kursach skałkowych, zimą, głównie na kursach turystyki zimowej. Kursy to jedna z naszych działalności statutowych i też po prostu okazja do zarobienia pieniędzy na wszelakie doszkalania i inne inicjatywy statutowe.

 

Tym razem trochę statystyki:

 • w sezonie letnim 2014 przeszkoliliśmy na kursach skałkowych i taternickich 55 osób,

 • w sezonie zimowym 2014/2015 przeszkoliliśmy 34 osoby.

Instruktorzy KW Kraków szkolący na naszych kursach w tym czasie:

 • Łukasz 'Zetor' Depta

 • Maciej 'Długi' Długosz

 • Grzegorz Kletschka

 • Joanna Klimas

 • Paweł 'Mirua' Kopta

 • Paweł Mielnikow

 • Adam 'Siwy' Pieprzycki

 • Tomasz 'Mendoza' Ręgwelski

 • Robert 'Roko' Rokowski

 • Piotr Sztaba

Przypominamy, że wszystkim klubowiczom z opłacona składką za bieżący rok przysługuje na nasze kursy 100 zł zniżki.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie poświęconej naszym kursom.

SWW: Sekcje wspinaczkowe

Tych co jeszcze nie wiedzą jak, a chcieliby podnieść swój poziom wspinaczkowy, informujemy, że w sezonie zimowo-panelowym aktywnie działają nasze klubowe sekcje wspinaczkowe na krakowskich ścianach wspinaczkowych. To fajna okazja do podładowania we wspólnym gronie i wzajemnego zintegrowania się.

Wszystkie szczegóły typu gdzie co i jak znajdziecie na stronie SWW poświęconej sekcjom.

 

SWW: Doszkalania

Dzięki Asi Klimas, jak co roku sekcja SWW realizuje cykl doszkalań klubowych. Można sobie na nich przypomnieć m.in, podstawy wspinaczki wielowyciągowej, zakładania stanowisk, zakładania asekuracji własnei czy też autoratownictwa. W tym roku przerobiliśmy też takie tematy jak hakówka, czy też wspinanie solo.

Zajęcia jak zawsze prowadzone są przez naszych, doświadczonych instruktorów klubowych.

Wszystkie szczegółu odnośnie doszkalań są umieszczane na bieżąco na stronie SWW.

 

Działalność sekcji klubowych

 

Sekcja Narciarstwa Wysokogórskiego (SNW)

 

W ostatnim okresie SNW przybyło dwóch instruktorów NW, uprawnienia zdobyli Wojtek Malawski i Tomasz Owerko, który przeprowadził kurs narciarstwa wysokogórskiego dla kilkunastu członków KW.

Jak co roku SNW organizowało doszkalania i kursy m.in. na stokach narciarskich i w Tatrach. W kwietniu 2015 r. odbyło się szkolenie z narciarstwa wysokogórskiego w Alpach prowadzone przez przewodnika IVBV Zbyszka Młynarczyka, w którym wzięło udział kilkanaście osób - zarówno członków KWK, jak i spoza KWK. Popularnością cieszyły się ski-serwisy w siedzibie klubu, których odbyło się sześć w sezonie zimowym. Bardzo udany był wyjazd integracyjny sekcji prowadzony przez Sebastiana Kulczyckiego w Gorcach połączony z doszkalaniem - relacja.

Członkowie KW reprezentowali Klub w wielu edycjach zawodów skialpinistycznych (m.in. Puchar Połonin, Puchar Pilska, MJS, Memoriał Malinowskiego, Memoriał Chudziaka, Puchar Polarsport). W Pucharze Polski PZA w swoich kategoriach zostali sklasyfikowani: Tomasz Owerko został na 21 miejscu, Maciej Rabsztyn na 36, Weronika Półtawska na 9.

Wypożyczalnia sprzętu lawinowego służy przez cały sezon członkom KW oraz szkoleniom i kursom klubowym.

 

Sekcja Wspinaczki Wysokogórskiej (SWW)

 

W 2014 r. SWW zorganizowała bardzo udane Andrzejki w Betlejemce, w których uczestniczyło około 40 osób. Był to dobry start do wyjazdów integracyjnych, które odbyły się w Dolinie Białej Wody (uczestniczyło w nim 12 osób, głównie drogi na lodospadzie na progu Dolinki Spadowej i progu Doliny Ciężkiej) i w Dolinie Kieżmarskiej (23 uczestników, główne drogi na Filarze Grosza na Małym Kieżmarskim Szczycie i okolicznych lodospadach). Na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego (20 maja) Sebastian Kulczycki opowiedział nam o ABC Tatrzańskim. Sekcja zorganizowała też szereg doszkalań, o których piszemy w częśći poświęconej szkoleniom.

 

Sekcja Taternictwa Jaskiniowego (STJ)

1. Działalność szkoleniowa.

Kursy prowadzone przez STJ ukończyło 21 osób w trakcie  kursu 6 osób

Kartę Taternika Jaskiniowego uzyskało 16 osób

W 2014 i 2015.r przeprowadzono warsztaty z poręczowania (2 razy), pierwszej pomocy, autoratownictwa i ratownictwa jaskiniowego.

2. Działalność krajowa i sportowa.

Działalność sportowa skupiała się głównie na obozach i wyjazdach weekendowych i w większości miała charakter szkoleniowy. Najciekawsze z nich to:

Eksploracja (nurkowania) w jaskini Kasprowej Niżniej - Katarzyna Turzńska

4-5 07.2015 r. Przejście Jaskini Nad Kotlinami do syfonu Dziadka Hubert Cieplak, Sara Jagiełło, Wojtek Mazik, Piotr Sienkiewicz, Andrzej Witas w 16h

6.09.2015 r. Przejście Systemu Wielkiej Śnieżnej przez Pawła Ramatowskiego i Piotra Sienkiewicza w 8h i 58 minut (jest to najszybsze przejscie tego systemu)

3. Działalność zagraniczna

- Odbyła się wyprawa eksploracyjna o charakterze alpejskim Kanin sierpień 2014.  kier. Paweł Ramatowski. Prowadzono eksplorację BC4 (-863m) i P41 (-370m)

- Udział STJ w  Wyprawie Narodowej KTJ PZA do Chin – Tomek Pawłowski i Paweł Ramatowski

- Poza tym członkowie Sekcji zorganizowali kilkadziesiąt wyjazdów szkoleniowo - poznawczych (prowadzono tam również eksplorację) do jaskiń Albanii, Bułgarii, Czarnogóry, Czech, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji i Węgier . Działalność tą prowadzono przy współpracy zaprzyjaźnionych Klubów Jaskiniowych z tych krajów.

4. Działalność klubowa:

-  Organizacja spotkania z okazji jubileuszu 65-lecia Klubu Grotołazów (STJ KW Kraków)

-  Organizacja obozu letniego na polanie Rogoźniczańskiej

-  Pokazy slajdów z wyjazdów eksploracyjnych w Kanin i do Chin

5. Działalność w strukturach KTJ PZA:

- Udział w Speleokonfrontacjach, pokazy prezentacji z wypraw w Kanin oraz nurkowań w jaskini Kasprowej Niżniej (film zdobył III nagrodę Jury)

- Udział w szkoleniach centralnych.

 

Turystyka Wysokogórska (TW)

 

Na początku 2015 r. w strukturach SWW wyodrębniła się Grupa Turystyki Wysokogórskiej, która skupia zainteresowanych turystyką wysokogórską, wspinaczy w stanie spoczynku lub odpoczynku :-), osoby, które chcą zrobić następny krok od skałek i panelu w Tatry. Do tej pory odbyły się dwa wyjazdy Grupy w Tatry. Grupa zaprosiła też 21 kwietnia 2015 r. wszystkim dobrze znanego Mariana Bałę do podzielenia się w siedzibie Klubu wiedzą na temat Doliny Białej Wody. Dużą popularnością cieszył się konkurs wiedzy z topografii Tatr, którego zwycięzcami zostali: Krzysztof Czyżewski 80 pkt., Michał Karliński 77 pkt., Mariusz Norwecki. Liderem Grupy został Maciek Rabsztyn.

 

 

Wypożyczalnia sprzętu

W tym roku w wypożyczalni SWW pojawiły się duże friendy - w najbliższej przyszłości pojawią się kolejne nowości.

Przypominam że dostępny sprzęt lawinowy możecie rezerwować przez stronę SNW.

Analogicznie wspinaczkowy - przez stronę SWW.

Jeśli macie jakieś pomysły/sugestie, co można by jeszcze dokupić do wypożyczalni klubowej - to piszcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - rozważymy zakup tego sprzętu. Z góry informujemy jednak, że nie kupujemy ‘miękkiego’ sprzętu takiego jak liny, lonże itp.

 

Najważniejsze osiągnięcia Klubowiczów

 • Olek Ostrowski zjechał z Cho Oyu

 • Artur Skrzyszowski (Klub Wysokogórski Kraków) zdobył wulkan Erebus (3795m n.p.m.) na wyspie James’a Rossa w ramach polskiej wyprawy polarnej Selma – Antarktyda – Wytrwałość. Na szczycie 21 lutego b.r. stanęło łącznie 6 osób. Liderem tej ekspedycji jest kapitan i polarnik Piotr Kuźniar.

 • Damian Granowski wygrał IV Manewry Drybonkrowe

 

Alpy:

 • Robert Rokowski, Paweł Kopta, Adam Pieprzycki, Tomasz Reinfuss - Droga Słoweńska na Grandes Jorasses,

 • Adam Ryś (KW Kraków) i Marcin Rutkowski (Wrocławski KW)

  • 17.07.2014, CAŁUN / The Shroud / Le Linceul, Grandes Jorasses V WI 4 M4 (TD+) 1100m (750m). 11 h do grani, 15 h do szczytu.

  •  22-23.04.2015 Północna ściana Eigeru - drogą klasyczną (Heckmeiera),
 • Adam Ryś (KW Kraków), Gery Straizinger
 • Gelbe Mauer, Mała Cima, Dolomity, 7b, 320m Bartek Sokołowski, Renata i Mikołajem Bielańscy

 • Bartek Sokołowski, Grzesiek Kletschka,  Adam Ryś pokonali drogę ÖTZI TRIFFT YETI wycenianą za VIII+ na Małej Cimie w Dolomitach.

 

Kanada:

 • Nophobia, Ghost Arena, Canadian Rockies, M10+ Damian Granowski, Jędrzej Jabłoński,

 • Musashi, Cineplex, Canadian Rockies, M12, Damian Granowski,

 

Tatry-zima:

 • Bakoš – Petrík, Mała Śnieżna Turnia, Dolina Czarna Jaworowa, V, A1, Janek Kuczera, Wojtek Malawski,

 • Climb Machine, Kazalnica Mięguszowiecka, Dolina Rybiego Potoku, 6+, Ilona Gawęda, Asia Klimas,

 • Danielova Cesta, Kaczy Mnich, Dolina Kacza, M7+ (uklasycznienie), Jan Kuczera, Rafał Pietrasiak,

 • Elegancja, Pośrednia Złota Kazalnica, Dolina Kieżmarska, VI+, A0, M7-, Jan Kuczera, Jacek Czech,

 • Stanisławski + Szczepański, Mały Kieżmarski Szczyt, Dolina Kieżmarska, VI, 800 m, Damian Granowski, Mikołaj Pudo.

 

Biegi górskie:

 • Ula Zimny wygrała Kierat 2015,

 • Andrzej WItas zajął 2 miesce w II Ultramaratonie Podkarpackim.

 

Odeszli od nas

 

20 lipca 2015: Mariusz Jagiełło (43 lat), w wyniku tragicznego wypadku płetwonurkowego. Mariusz był majorem Wojska Polskiego, grotołazem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 lipca 2015: Olek Ostrowski (27 lat) w wyniku wypadku przy zjeżdżaniu z Gashelbruma II. Olek był wybitnym narciarzem (zjazdy z Kazbek, Pik Lenina, Cho Oyu), ratownikiem GOPR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Media Klubowe

Strona KW

Nasza strona internetowa została zmigrowana na nowszą wersje (Joomla 3.0) i jest w ciągłym rozwoju. Wkrótce planujemy dołożyć moduły do logowania się i całej części dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany wsparciem nas Wszystkie osoby zainteresowane aktywnym rozwijaniem strony zachęcamy do kontaktu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jak być na bieżąco

Biuletyn jest podsumowaniem działalności Zarządu jak i samego Klubu za pewien okres czasu.

Jest on umieszczany na stronie klubowej, jak i rozsyłany w postaci newstellera do naszych członków.

Aby być na bieżąco z tym co się dzieje w Klubie sugerujemy aktywnie śledzić klubową stronę (na www i na Facebook), zapisać się dogrup dyskusyjnych czy też forum. Wszystkie informacje dot. jak to zrobić, znajdziecie na stronie poświęconej mediom klubowym.

 

Podziękowania

Na koniec chcielibyśmy wszystkim zaangażowanym w działalność klubową serdecznie podziękować.

Pojawia się coraz więcej nowych osób, które chcą działać w KW. Zachęcamy wszystkich innych, którzy są zainteresowani,  do wzięcia aktywnego udziału w życiu naszego Klubu.

Klub jest dla Was i tworzony przez Was, tak więc macie jakieś pomysły na nowe inicjatywy i usprawnienia, to piszcie śmiało na adres zarządu (znajdziecie go w stopce naszej strony).