Koło Taterników Seniorów

Zbigniew Korosadowicz na grani Fajek  -Na razie zdjęcie z narodowego archiwum cyfrowego, jak mamy coś od naszych taterników seniorów to można zmienić.

Powstało w maju 1988 roku z inicjatywy tych "których kiedyś w Tatry przywiódł zachwyt nad Ich Pięknem a do Klubu Wysokogórskiego doprowadziły taternickie osiągnięcia" - a którym wiek wyhamował aktywność wysokogórską.
Inicjatorami byli min.:
B. Morawska, M. Bała, S. Biel, J. Szumski, S. Urbański to znaczy ci, którzy wspinać się rozpoczęli tuż po II wojnie światowej, wobec czego zetknęli się z jeszcze przedwojennym pokoleniem "Pokutników", prekursorów tzw. "techniki hakowej", między innymi:
A. Górką, G. Łapińskim, K. Paszuchą, Fr. Kędziorem, M. Paullyrn.


Obecnie stały kontakt dawnych i nowych przyjaciół utrzymuje się na comiesięcznych spotkaniach, biesiadach, relacjach z podróży, obchodzeniu imienin i itp. w lokalu Klubu Wysokogórskiego - Kraków przy ul. Pędzichów 11/10a 31- 1532 KRAKÓW oraz poza Krakowem w czasie odbywania dawniej co 5 lat, później co 2 lata, a obecnie corocznie:

  • Spotkań na biwaku w Dol. Będkowskiej obok tzw. "Szańca" p. J. Rościszewskiego
  • Spotkań Seniorów KW-Kraków w schronisku przy Morskim Oku w Tatrach

Przynależność do Koła Seniorów nie jest niczym ograniczona. Nie ma statutu, regulaminów ani zarządów. Dla nie młodych już taterników jest to rzeczywiście "klub" niczym przystań, azyl czy schronisko, gdzie entuzjazm i sentyment do Gór przenosi się na dawnych górskich towarzyszy. Dni spotkań: każda I środa miesiąca od godziny 19. Zimą od godziny 18.

Kontakt z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.