Logo

KW Kraków na IPW 2017 - szczegółowy harmonogram

logo kw krakowW tym roku Klub Wysokogórski Kraków dołącza do ekipy organizującej Integrowanie Przez Wspinanie.
20 Maja naszą tymczasową siedzibą będzie łąka pod Dupą Słonia w dolinie Będkowskiej.

Znajdziecie tam nasz stoisko, a przy nim kilka osób, które w ciekawy sposób opowiedzą Wam o Klubie, jego historii oraz przekonają, że aby do niego należeć nie trzeba być koniecznie alpejskim wojownikiem :)
Przygotowaliśmy też dla Was też trochę atrakcji. Będzie sektor wspinaczkowego ABC, zawody, no i wieczorna integracja :) 

Kluczem programu będzie jednak całodzienny cykl warsztatów z doświadczonymi instruktorami PZA, które Wam przybliżą co nieco arkana wspinaczki.

Wielka prośba do osób, które chcą wziąć udział w nasych warsztatach, o wypełnienie krótkiej ankiety/zapisów - pozwoli nam to ocenić ile Was będzie :)

Warto dodać, że całość wymienionych atrakcji będzie ogólnie dostępna, za wyjątkiem wyjścia do jaskini - ale o tym wkrótce :)

integrowanie przez wspinanie logo

Atrakcje:
[od 9:30 - 16] Sektor ABC wspinaczkowe: w którym będzie można poćwiczyć pod okiem instruktora różne metody doskonalenia techniki wspinaczkowej.
[10-18] Zawody:
- wspinanie na czas na wędkę na drodze Płyta Sasa (VI+/1),
- wspinanie jaskiniowe (w gumiakach) na wędkę,
- jaskiniowy tor przeszkód.
[9:00-13.00] wyjście do pobliskiej jaskini z Pablem,
Slackline,
[od 19:00] wieczorne ognisko klubowe i kocioł Grażyny :)
[sobota 09:00-19:00, niedziela 16-17] Warsztaty z instruktorami PZA

Harmonogram warsztatów - skrótowo:

Sobota 20.05:
09:30 - 11:00 [Tomasz Ręgwelski “Mendoza”] Techniczne ABC,
10.00 - 11.00 [Paweł Ramatowski “Pablo”] Hop do dziury. Techniki jaskiniowe,
11.00 - 12.00 [Robert Rokowski “Roko”] Houston - mamy problem. Jak sobie radzić z podstawowymi sytuacjami awaryjnymi we wspinaczce.
12.00 - 14.00 - przerwa
14:00 - 15:00 [Damian Granowski] Trad'em go. Wspinanie tradowe
15.00 - 16.00 [Grzegorz Kletschka & Marcin Michałek] Skąd się biorą nowe drogi. Czyli ekipowanie w praktyce.
16.00 - 17.00 [Asia Klimas] Przewiąż się bezpiecznie #1
17.00 - 18.00 [Paweł Mielnikow] Jaki sznurek? Rodzaje lin wspinaczkowych i przydatne węzły.
18:00 - 19.00 [Wojciech Szymendera “Szymon”] Przyrządy asekuracyjne - przegląd.
Niedziela 21.05:
16.00 - 17.00 [Jasiek Kuczera & Łukasz Depta] Przewiąż się bezpiecznie #2 & Związać skutecznie

autoratownictwo

Harmonogram warsztatów - szczegółowo:

Techniczne ABC
Tomasz Ręgwelski „Mendoza” (instruktor PZA, KW Kraków), jako pierwszy powtórzył mistyczną „Nieznośnej lekkości bytu” VI.7 w jaskini Mamutowej. Na co dzień pracuje w Katedrze Alpinizmu krakowskiego AWF, przez co metodykę treningu wspinaczkowego zna jak mało kto.
Mendoza opowie i zaprezentuje Wam praktyczne podstawy techniki wspinania. Będziemy ćwiczyć właściwą pracę nóg we wspinaczce, zatem będą na Was czekać takie atrakcje jakspinanie z butelkami wody w obu rękach, z zawiązanymi oczami i tym podobne.

Hop do dziury
Paweł Ramatowski „Pablo” (instruktor PZA, STJ KW Kraków) doświadczony jaskiniowiec i wieloletni eksplorator (nagrody Kolosy 2006, 2016) pokaże Wam podstawy technik jaskiniowych, czyli jak wleźć i wyleźć bezpiecznie z dziury ;)
Będziecie mogli zobaczyć jak wygląda arsenał sprzętu jaskiniowego, czemu jest go tak dużo i jak go używać. Ci najwytrwalsi będą mogli poćwiczyć pod jego okiem podchodzenie i zjazdy na linie.

Houston – mamy problem
Robert Rokowski „Roko” (instruktor alpinizmu PZA, KW Kraków) to osoba, której mamy nadzieję, że nie trzeba szerzej przedstawiać. Wszechstronny wspinacz, na co dzień pracujący w Katedrze Alpinizmu krakowskiego AWF. Jest autorem wielu szybkich powtórzeń trudnych dróg w Tatrach i Alpach. W tym sezonie wykręcił z Adamem Pieprzyckim rekordowe czasy na takich klasykach zimowych jak Filar MSW, czy też Droga Stanisławskiego na Małym Kieżmarskim. Dokładając do tego duże doświadczenie instruktorskie i świetne podejście do kursantów dostaniemy osobowość, której na pewno warto posłuchać.
Roko opowie o tym jak sobie poradzić z sytuacjami awaryjnymi jakie mogą nam się pojawić podczas wspinania (przewiązanie przez ring, zjazdy).

Trad’em go
Damian Granowski (instruktor PZA, KW Kraków, drytooling.pl) wspina się dużo i mocno. To nasz czołowy zawodnik na zawodach drytoolingowych i rzadko się zdarza, aby nie stanął na pudle. Szczególnie upodobał sobie wspinanie tradowe jak i zimowe (drytooling).
O tym pierwszym opowie trochę więcej podczas swoich warsztatów: dowiecie się, jaki sprzęt i kiedy stosować do asekuracji „na własnej”, jakie są przydatne patenty, no i jak się wspinać bezpiecznie.

Skąd się biorą nowe drogi
Marcin Michałek (instruktor alpinizmu PZA, KW Kraków) i Grzegorz Kletschka (instruktor PZA, KW Kraków) to niezmordowany tandem ekiperów podkrakowskich. Obaj z dużym doświadczeniem wspinaczkowym i instruktorskim. Aktualnie Marcin z Grześkiem intensywnie eksplorują skały w dolinie Będkowskiej i opowiedzą Wam jak w praktyce wygląda przygotowanie i obijanie (czyli ekipowanie) nowych dróg wspinaczkowych, czym się różni ring od spita, oraz jak wiercić i kleić, aby było bezpiecznie.

Przewiąż się bezpiecznie
Asia Klimas (instruktor PZA, KW Kraków) to nasz kobiecy rodzynek w bracinstruktorskiej Można śmiało powiedzieć, że jej pasją jest wspinanie, bez względu na formę i porę roku. Wspinała się m.in w Chile, Afryce, Kaukazie czy też w Himalajach Pradesh. Najbardziej jednak lubi zimowe wspinanie – ma na koncie kilka topowych zimowych przejść w Tatrach.
Asia opowie Wam o tym jak poprawnie się przewiązywać przez stanowisko, na co uważać, nawet podczas wspinania na wędkę.

Jaki sznurek?
Paweł Mielnikow „Mielony” (instruktor PZA, KW Kraków, cerro.pl) to wspinaczkowy globetrotter. Robił przechwyty na drogach od Chile aż do Tajlandii. Na co dzień instruktor wspinaczki skalnej PZA, zaprezentuje Wam jakie są rodzaje lin wspinaczkowych, do czego i kiedy ich używać, jak i pokaże Wam podstawowe węzły używane we wspinaczce.

Przyrządy asekuracyjne
Wojtek Szymendera (instruktor alpinizmu PZA, KW Kraków) bardziej znany jako Szymon, to osoba doskonale znana w środowisku wspinaczkowym. Dużo by pisać o jego doświadczeniu szkoleniowym i wspinaczkowym. Niech tutaj wystarczy fakt, że jako członek ekipy Kaskaderów (lata 70), do dziś pozostaje aktywnym instruktorem, wspinaczem no i rowerzystą. Rocznie robi więcej kilometrów na rowerze niż niejeden z nas samochodem Szymon, poza byciem świetnym instruktorem, interesuje się, i to bardzo, sprzętem wspinaczkowym i zasadami jego działania/projektowania.
Na warsztatach opowie Wam o dostępnych na rynku przyrządach asekuracyjnych, które i kiedy stosować. W warsztatach Szymona będzie wspierał sprzętowo i merytorycznie Zbyszek Marcinkiewicz ze sklepu Polarsport, wieloletniego partnera i sponsora KW.

Zwiąż się skutecznie
Łukasz Depta „Zetor” (instruktor alpinizmu PZA, KW Kraków, hardrock-wspinanie.pl) to źródło niespożytej energii, siły i pozytywnego nastawienia do świata. Jechać z Krakowa w Tatry na wspinanie rowerem? Dla niego to żaden problem. Ma za sobą kilometry przewspinanych dróg ( w tym też nowych) w górach i skałach całego świata.
Zetor pokaże Wam podstawowe węzły przydatne we wspinaczce i nie tylko. Dowiecie się, które i kiedy najlepiej stosować.

Przewiąż się bezpiecznie
Jasiek Kuczera (instruktor alpinizmu PZA, KW Kraków, hardrock-wspinanie.pl). Jeśli ktoś ma zasługiwać na miano zimowego wojownika, to na pewno jest nim Jasiek. Na swoim koncie ma szereg powtórzeń, jak i nowych dróg zimowych o srogich wycenach i powadze.
Jasiek opowie jak powinno się poprawnie przewiązać przez stanowisko, po zakończonej wspinaczce, aby bezpiecznie powrócić na ziemię. Sprzeda Wam też kilka przydatnych patentów, które pozwolą Wam ustrzec się błędów podczas tej, z pozoru prostej operacji.

Poza warsztatami i zawodami Pablo (Paweł Ramatowski) opowie o ostatniej wyprawie STJ KW Kraków do Kanin, za którą ekipa otrzymała wyróżnienie na gali tegorocznych Kolosów.

Będzie się dużo działo - do zobaczenia pod Dupą Słonia!

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.